Facebook
INSTAL-TEAM Hydraulika Jasło

Pompy Ciepła Jasło, Krosno - Montaż

Jesteśmy firmą zajmującą się w sprzedaży detalicznej, hurtowej, oraz usługach związanych z instalacjami centralnego ogrzewania domu. Mamy wieloletnie doświadczenie na rynku, wyróżnia nas profesjonalizm i odpowiedzialne podejście do klienta. Obszarem naszego działania jest Jasło oraz Krosno. Oferujemy kompleksowe usługi montażu pomp ciepła w Jaśle oraz Krośnie.

Zadzwoń do Nas aby omówić szczegóły montażu Pompy Ciepła

+ 48 510 792 869

W ostatnich latach coraz popularniejsze stały się alternatywne systemy grzewcze, takie jak fotowoltaika, czy też pompy ciepła. Są to niezwykle skuteczne rozwiązania, które pozwalają, na duże oszczędności, w jaki sposób działają pompy ciepła? Jakie są ich zalety?

Zasada działania pompy ciepła

Pompy ciepła działają na zasadzie pozyskiwania energii cieplnej z otoczenia i przekazywania jej do wnętrza budynku, w jaki sposób to robią? Ze względu na sposób działania wyróżniamy 3 rodzaje pomp ciepła:

  • Powietrzne pompy ciepła - zasila je ciepłe powietrze.
  • Geotermalne pompy ciepła - pozyskująca energię z gruntu.
  • Hydrotermiczna pompa ciepła - źródłem energii jest woda.

Każda z nich, pozyskuje temperaturę z innego nośnika, niezależnie jednak od tego, w jaki sposób została ona pozyskana, konieczne jest przekazanie temperatury do wnętrza budynku. Odbywa się to za pośrednictwem specjalnego roztworu solanki. Następnie, przekazana energia pozwala na ogrzanie domu, poprzez zasilenie wewnętrznego obiegu wody, pompa ciepła, daje więc możliwość nie tylko na ogrzanie domu, ale również, na dostarczenie ciepłej wody do kranów.

Oszczędności

Zasada działania pompy ciepła daje jej liczne przewagi ekonomiczne nad piecami na paliwo stałe. Podstawową zaletą jest oszczędność pieniędzy, ze względu na to, że pompa ciepła, nie wymaga do działania opału, koszty ogrzewania domu zostają bardzo mocno ograniczone. Dodatkowo sam koszt energii elektrycznej, również jest znacznie niższy, niż w przypadku alternatywnych metod dlaczego? Ponieważ w przypadku pompy ciepła, nie występuje konieczność wytwarzania energii cieplnej, a jedynie jej przekazania z zewnątrz, do wnętrza budynku. Dzięki temu wydajność takiego urządzenia jest niezwykle wysoka.

Niewielkie zapotrzebowanie na elektryczność sprawia, że pompy ciepła doskonale współgrają z instalacją fotowoltaiczną. Połączenie tych dwóch rozwiązań pozwala na uniezależnienie domu od jakichkolwiek zewnętrznych źródeł energii. Będzie do doskonały sposób na praktycznie zerowe rachunki.

Warto zaznaczyć, że pompy ciepła nie są stosowane jedynie przez użytkowników prywatnych, sprawdzają się one również do celów przemysłowych. Możliwe jest ogrzewanie wielkopowierzchniowych budynków za pomocą pomp ciepła, wystarczy do tego zastosowanie odpowiednich niskotemperaturowych rozwiązań, maksymalizujących korzyści płynące z pomp ciepła. Ekonomiczne zyski będą wysokie nie tylko poprzez niskie koszty ogrzewania oraz ciepłej wody. Możliwe jest uzyskanie odpowiedniego dofinansowania na odnawialne źródła energii, dzięki czemu koszt inwestycji szybko się zwróci.

Kolejne oszczędności będą dotyczyć czasu. Obsługa pieca na paliwo stałe wymaga dużej ilości uwagi, ze względu na jego obsługę, dla porównania, gruntowe pompy ciepła mogą pracować nieprzerwanie przez cały rok nie wymagając dodatkowych czynności serwisowych ze strony użytkownika. Systemy grzewcze tego typu umożliwiają ogrzewanie domu w całkowicie zautomatyzowany sposób.

Korzyści dla środowiska naturalnego

Pompy ciepła to nie tylko oszczędności, to również ekologiczne rozwiązanie mające doskonały wpływ na planetę, brak spalania sprawia, że nie zanieczyszczamy powietrza lub wody.

Montaż pomp ciepła w Jaśle

Jeżeli jesteś z okolic Jasła bądź Krosna i poważnie zastanawiasz się nad ekologicznym domem. Powinieneś skontaktować się z naszą firmą Instal-Team. Pomożemy dobrać odpowiednie urządzenie, rozwiejemy wszelkie wątpliwości, oraz dopasujemy ofertę bezpośrednio pod stawiane przed nami wymagania. Decydując się na nasze usługi, można mieć pewność, że dostanie się profesjonalny montaż oraz sprawdzone rozwiązania. Zachęcamy do kontaktu, abyśmy mieli możliwość przedstawić ofertę.

+ 48 510 792 869

montaż pompy ciepła krosno nowoczesne pompy ciepła do ciepłej wody użytkowej. pompach ciepła w budynkach mieszkalnych i wysokiej jakości pompę ciepła. sprawdź firmę montującą pompy ciepła w jaśle dla wody użytkowej. W sezonie grzewczym niezastąpione przejdz do biuro obsługi klienta wysłaniem zapytania. najlepsze oferty dla nowych klientów w dni robocze w województwie podkarpackim dla swoim domu na terenie Jasła.